Hogwarts KyO

Sihir dünyasına siz de katılın!

AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıDers ProgramıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Oyun Kuralları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
M.Acantie Nawe
Hogwarts Müdiresi
Hogwarts Müdiresi

Kadın Mesaj Sayısı : 111
Lakap : Medusa

Büyücü Sayfası
Köken: Safkan
Galleon: 50.000
Yatkınlık/Uzmanlık: Karanlık Sanatlar

MesajKonu: Oyun Kuralları   Perş. Ocak 22, 2009 5:25 pm

1) Karakter belirlenip,onay alındıktan sonra KyO ya başlayabilirsiniz. Oyunun en önemli kurallarından biri karakterinizin kişisel özelliklerini yansıtmasıdır.Örnek vermek gerekirse; Başvuruda şımarık dediyseniz şımarık olmalı,bilmiş ise bilmiş. Lakin şunu unutmayın her karakterin güçlü ve zayıf yanları var. yani becerebildiği ve beceremediği yanları.Olur olmalıda. Başvurularda bunu belirtin. Mükemmel karakter yaratmaya kalkmayın.

Önemli olan bunu karakter oluşturma aşamasında kafanızda belirleyip,başvuruda belirtmenizdir. Bundan sonra da karakteriniz kişisel özelliklerine göre davranacaktır. Alçak gönüllü güç tutkusu olmayan bir karakter (kara büyü,eşyalar..vb şeylerden etkilenmediği sürece) birden bire güç tutukusu olan birine dönüşemez. Bunları hesaplayıp ona göre belirleyin.

2)Başvuru sırasında aile soyunuzu iyi seçin. Köklüde olabilirsiniz, muggle kökenlide. Bunu belirleyin.

3)Oyunda tekrar belirtiyorum, ingilizce,almanca..vb yabancı kelimeler kullanmak tamamen yasaktır. Oyunun orjinal dilleri(büyü isimleri gibi) dışında ortak lisan Türkçe olacaktır.Yine forumda asla kısaltma yapılamaz arkadaşlar.(KyO alanında yani. aslında diğer alanlarda da yapmamaya çalışsanız güzel olur.)

4)Oyuna 500 Galleon ile başlıyorsunuz. Paranızı sahip olduğunuz mesleklerden alacaksınız ya da öğrenci iseniz(öğrencilere gazete çıkartma izni veriyoruz.) okuldaki başarınıza göre size Galleon ödülü verilecek.

5)Forumumuzda birçok KyO alanı vardır. Bazı yerler kilitli olabilir,açılması için talep etmeyin. Böyle yerler varsa başka bir amaçla kurulmuştur. Açık olan her yerde KyO yapabilirsiniz.

6)Oyunumuzda okula başlama tarihi bellidir. Öğrenciler sadece 1 hafta okula geç gelme şansına sahiptirler. Onun dışında okula başlamak için bir sonraki seneyi beklemeleri gerekir.

Okul süresi toplam 4 haftadır. 2 hafta 1.yarı yıl, 3.hafta 2.yarıyıl. Daha sonra Final sınavları. Okulda kalma ya da geçme var,ona göre.

7) Her sınıfta öğrenilen büyüler bellidir. Bazıları sadece öğretmenler tarafından öğrenilebilirken, bazılar kitaptan da öğrenilebilir. Her öğrenci 1 hafta için de en fazla 2 (sınıfına göre) büyü öğrenebilir. Bunu da en az yarım A4 kağıdı uzunluğunda yapacağı ve herkesin göreceği bir yerde yapılacak KyO ile. Daha sonra öğrenilen bu büyüler öğrencilerin "Büyü Haznesi"ne eklenir. O sene içinde tüm o büyüleri öğrenemezseniz, bir sonraki sınıfta öğrenmemiş sayılırsınız.(yani öğrenmek şart) Bilmediğiniz büyüleri yapamazsınız.7.sınıfı bitirenler otomatikman tüm büyüleri biliyor sayılacak.

1.Sınıfta tüm dersleri almak mecburidir. Daha sonra gelecekte seçmek istediğiniz mesleğe göre ders alacaksınız. Bir senede en fazla 2 dersten kalabilirsiniz. 7.sınıf bitene kadar tüm dersleri vermeniz lazım,aksi halde mezun olamazsınız. Mezun olanlar bakanlıkta ya da okulda çalışabilirler artık mesleğe göre.

CoolOyunun zaman kavramı ile gerçek hayatın zaman kavramı aynıdır. Yani saat 08:00 a oyunda da öyledir. Kahvaltı,yemek ve akşam yemeği de buna göredir.

9)Bir oyuncu aynı anda birden fazla yerde ASLA bulunamaz. Bir yerden ayrıldığınızı yazmadan başka yere gidemezsiniz.

10) Büyülerde 20 lik zar kullanacağız. Duello sırasında saldırı ve savunma zarını atan kişi saldırı yapan olacak. Böylece ZE leri beklemeye gerek kalmayacak.İşe ne kadar az karışırlarsa o kadar iyi. Saldırıdan sonra karşıdaki 2 adet 20 ik zar atacak ve öyle gidecek. Elbet belli bir Can puanınız var. Yetişkinlerin 100, öğrencilerin 50 Can Puanı vardır. Başarılı her büyüde 10 Can puanı düşer. Can puanı -10 oldu mu karakter ölür. 0 oldumu karakter bayılır. Adavra Kadavra gibi bir ölüm büyüsünde Can puanı direkt -10 olur ve karakter ölür. Duello sırasında belli büyüler kullanılır. Sonuçta karşısınızdakine gülme büyüsü kullanmanız CP düşürmez ya da böyle birşey kullanılmaz. Asasız bıraktırma büyüsü yaptığınızda başarılı olursa karşınızdakine yeniden saldırma hakkınız doğar.(çünkü asasız)

Örnek: Acantie Karanlık lord'a sectusempra yapar. Saldıran benim. 2 adet 20 lik zar atıyorum.Zar atılır ve 18 ve 19 gelir.

1.Zar benim.2.zar rakibimin. Kazanan o olur(zarı büyük). Yani büyüden kaçar. Sıra ona geçti. Bana Adavra Kadavra yolladı. 2 zar attı. 20-20 geldi. Fark etmez ölüm büyüsü bu. Bana işledi ve ben ölüyorum direkt.

11) Her öğrenci 1. veya 2 sınıftan başlar. KyO'su yeterli görülenler başvuru sırasında 2.sınıfa lalınacaktır.(Lakin her yeterli gören alınmayabilir.Kappasite ile ilgili)Her yetişkin tüm büyüleri biliyor sayılır. Öğrenciler hiçbirşey bilmiyordur.

12) Karakteri ölen oyuncular yeni karakter açıcaklardır. Öğrenciler en son kaldıkları sınıftan başlarlar. O sınıfa kadar derslerde gördüğü tüm büyüleri öğrenmiş sayılırlar ama ders dışında kendilerinin öğrendikleri büyüleri bilmiyor sayılırlar. Bu yüzden yeniden KyO yaparak öğrenmeler gerekir. Lakin hızla gelişmeleri için her hafta en fazla 2 kere olan öğrenme sınırı bunlar için 4 tür.

13) Her karakter KyO ları en az 2 renk ile yapacak. Konuşma ve betimleme için 2 ayrı renk. Birinin kullandığı rengi bir baaşkası kullanabilir.

Oyun kurallarımız şimdilik bu kadar. İlginiz için teşekkür ediyoruz.
Kullanıcı profilini gör http://hogwartskyo.forumh.net

Oyun Kuralları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası